SOSYAL SORUMLULUK
Opera Geceleri

13 yıldır halka açık olarak gerçekleştirilen geleneksel “Mithat Selection Opera Geceleri” opera sanatını popülerleştirmeyi ve opera alanında eğitim gören genç öğrencileri desteklemeyi amaçlamaktadır. Büyük çoğunluğu Devlet Konservatuarı öğrencilerinin oluşturduğu farklı gruplar, popüler opera ve müzikallerden örnekler sunuyor ve düetler yapıyor.

Bugüne kadar Erenköy Bağdat Cd., Nişantaşı Demokrasi Parkı, Ankara, Antalya ve Bursa’da gerçekleştirilen konserler dizisi şu anda Erenköy Bağdat Cd. ve Konyaaltı Cd. Mithat Selection mağaza önlerinde devam etmektedir.

Konserler her yaz aylarında gerçekleştirilip sonbahar ile beraber hava koşulları sebebi ile bitmektedir. Bağdat Caddesi konserleri her Pazar 21:00 – 22:00 saatleri arasında; Antalya Konyaaltı Caddesi konserleri ise her cumartesi 20:00 – 21:00 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir.

2009 yılında 13. yılını dolduran Opera Geceleri 2002 yılında Soysal Danışmanlık tarafından düzenlenen İstanbul Perakende Konferansı kapsamında müşterisine değer yaratma kriterinde en başarılı uygulama seçilerek, Mithat Selection’a “Yılın Müşteri Hizmetleri Uygulaması Ödülü” kazandırmıştır.