İHRACAT BİLGİLERİ

1948 yılında ilk seri üretim pardösüyü yapan Mithat Giyim aynı zamanda 1967 yılında yaptığı Türkiye’nin ilk hazır giyim ihracatı ile beraber ülkenin önemli ihracatçılarındandır.

Mithat Giyim aynı zamanda uluslar arası moda fuarlarına katılan ve ürünleri uluslar arası dergi ve “trend showlarda” teşhir edilen ilk Türk firmasıdır. Bununla beraber hem Türkiye’de hem de yurt dışında defile organizasyonu yapan ilk Türk şirketi yine Mithat Giyim’dir.

Hali hazırda mevcut cirosunun %80’i ihracat kaynaklı olup dünyanın çeşitli bölgelerine ihracatı vardır. Hem bitmiş ürün, hem fason, hem de işçilik + malzeme sistemiyle çalışmakta olup dünyanın tüm noktalarından mal ve malzeme ithalatı yapabilmektedir. Teslim süresi 4–6 hafta arasındadır.

Yabancı dil bilen müşteri temsilcileri ve pazarlama ekibi ile tüm yıl proaktif bir pazarlama sistemi uygulanan Mithat Giyim’de uluslar arası standartlarda satın alma, paketleme ve sevkiyat yapılmaktadır. Erkek ve bayan ürünlerinde yılda 2 kez yaratıcı koleksiyonlar hazırlanır. Konfeksiyon üretimi konusunda Türkiye’nin en gelişmiş bilgisayar destekli tasarım, kalıp ve personel olanaklarına ve modelhanesine sahip kuruluşlarından biridir.